Polska armia zamierza pozyskać ponad 40 dział samobieżnych

Polska jest bardzo małym krajem, ale mimo to wniosła ogromny wkład w historię działań wojennych. Jednym z najważniejszych wydarzeń w XX wieku była II wojna światowa, a Polska odegrała w niej znaczącą rolę. Myślę więc, że to bardzo dobra decyzja, jeśli polski rząd zamierza kupić ponad 40 dział samobieżnych.

Po raz pierwszy polska armia dostanie nowe czołgi i pojazdy opancerzone i lepiej będzie, jeśli kraj nabędzie te najnowsze. Te czołgi i pojazdy pancerne są bardzo potrzebne do modernizacji armii. Armia nie będzie wydawać zbyt wiele pieniędzy, ponieważ jest to mały kraj, ale mimo to musi wzmocnić armię.

Porozmawiajmy o głównych cechach tych pojazdów:

M1A2 Abrams Tank

Jest to pierwszy pojazd, o którym będziemy mówić. Jest to nowy czołg, który jest produkowany przez amerykańską firmę General Dynamics. Czołg ma długość 13,4 metra, a jego waga wynosi około 58 ton. Czołg może strzelać z głównego działa o zasięgu 500 metrów.

Hummer HX

Jest to jeden z najbardziej znanych pojazdów wojskowych na świecie. Jest to duży SUV, a polska armia zamierza go kupić od amerykańskiego producenta – Forda. Cena tego pojazdu wynosi około 250 tysięcy dolarów i może on osiągnąć prędkość do 100 kilometrów na godzinę.

BMP-3 IFV

Jest to gąsienicowy bojowy wóz piechoty, który jest produkowany przez rosyjską firmę, BTR-T. Ten pojazd może osiągnąć prędkość około 70 kilometrów na godzinę. Posiada bardzo ciężki pancerz, co czyni go bardzo potężnym.

Spartak SP-13

Jest to gąsienicowy bojowy wóz piechoty, który jest produkowany przez polską firmę, Spartak. Długość tego pojazdu wynosi 3,5 metra, a jego waga to około 3,2 tony.

Wnioski:

Są to jedne z najnowocześniejszych czołgów i pojazdów pancernych na świecie i jeśli polski rząd zamierza je kupić to będzie to dobra decyzja.