Jak ładować samochody elektryczne?

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że akumulatory samochodów elektrycznych nie są prawidłowo ładowane? Być może słyszałeś, że ludzie nie są w stanie naładować swoich EV. Ale dlaczego dokładnie tak jest?

Istnieją pewne rodzaje ładowarek dostępnych dla samochodów elektrycznych, ale to nie wystarczy, aby naładować samochód elektryczny. Omówmy różne opcje ładowania.

Ładowanie AC

Jest to najczęstszy typ ładowania. Jest odpowiedni dla powolnego ładowania i kiedy masz dużo dystansu do podróży.

Ładowanie prądem stałym

Nadaje się do szybkiego ładowania. Ładowarki DC dadzą Ci wystarczającą moc do pełnego naładowania baterii.

Ładowanie USB

Służy do szybkiego ładowania.

Jaka jest różnica między ładowaniem AC, DC i USB?

Ładowanie AC jest podobne do konwencjonalnego ładowania, które otrzymujesz w domu. Możesz ładować swój EV, podłączając go do gniazdka ściennego.

Ładowanie prądem stałym jest najbardziej odpowiednią metodą ładowania dla szybkiego ładowania. Ładowanie odbywa się poprzez baterię samochodu, co sprawia, że jest ono mocniejsze i bardziej wydajne.

Ładowanie USB jest podobne do ładowania DC, z tym że wykorzystuje ładowarkę USB. Możesz ładować swój pojazd elektryczny za pośrednictwem komputera, smartfona lub dowolnego innego urządzenia USB.

Wnioski:

Jeśli jesteś właścicielem samochodu elektrycznego i zastanawiasz się, jak go naładować, to możesz postępować zgodnie z powyższymi metodami, aby go naładować. Wszystkie te trzy metody są przydatne do szybkiego ładowania samochodu elektrycznego.