9 porad dotyczących siedzenia w samochodzie, które pomogą Ci uniknąć bólu pleców

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że siedzenie przez długie godziny może prowadzić do bólu pleców? Powodem tego bólu może być wszystko. Może to być nacisk wywierany na kręgosłup lub jakikolwiek inny powód. Niezależnie od tego, co to jest, bardzo ważne jest, aby dbać o swoje plecy.

Jeśli nie masz samochodu to musisz mieć dobry fotel dla swoich pleców. Istnieją różne rodzaje siedzeń dostępnych na rynku i będzie to naprawdę trudne dla Ciebie, aby wybrać najlepszy.

Omówmy niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących siedzeń samochodowych:

Oparcie

Oparcie fotela powinno być wystarczająco wysokie, aby zapewnić Ci komfort. Upewnij się, że siedzenie nie powinno być zbyt szerokie.

Jeśli masz fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, upewnij się, że oparcie jest odpowiednio wyregulowane, aby nie uciskało Twoich pleców.

Wysokość siedzenia

Siedzenie na tej samej wysokości co siedzenie jest bardzo złym pomysłem, ponieważ powoduje to duży nacisk na plecy. Należy starać się siedzieć co najmniej 2 cale poniżej siedziska.

Kąt nachylenia siedziska

Siedzisko ustawione pod kątem jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z plecami. Kąt pomoże Ci utrzymać proste plecy i zapobiegnie uciskaniu kręgosłupa.

Podparcie lędźwi

Podparcie lędźwiowe jest bardzo ważne, jeśli masz do czynienia z dużym naciskiem na plecy. Podparcie lędźwiowe znajduje się zazwyczaj w środkowej części siedziska.

Podparcie boczne

Jest wiele osób, które cierpią na ból pleców z powodu swojej postawy podczas jazdy. Podparcie boczne utrzyma Cię w odpowiedniej pozycji i uchroni przed skurczem pleców.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących foteli samochodowych, które powinieneś przestrzegać, aby uniknąć bólu pleców.