4 powody, dla których Twoja firma ubezpieczeniowa nie wypłaca odszkodowania zgodnie z oczekiwaniami

Wypadki samochodowe są jednym z najczęstszych powodów, które prowadzą do strat finansowych. W takich sytuacjach ofiara musi upewnić się, że otrzyma odszkodowanie od swojej firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli byłeś już w takiej sytuacji, to możesz wiedzieć, jak frustrujące jest złożenie wniosku i nie otrzymanie zapłaty.

W tym poście poznasz cztery powody, dla których Twoja firma ubezpieczeniowa może nie wypłacić odszkodowania zgodnie z oczekiwaniami.

1. Nie masz wystarczających dowodów, aby udowodnić, że druga strona jest winna

Załóżmy, że miałeś wypadek z samochodem, który był prowadzony przez nastolatka. Nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa i przekraczał prędkość na drodze.

Oczywiste jest, że wypadek jest wynikiem zaniedbań nastolatka, ale nie możesz tego udowodnić ze 100% dokładnością. Dlatego nastolatek może zaprzeczać jakiejkolwiek odpowiedzialności za wypadek i próbować uniknąć zapłaty za szkody.

W takich przypadkach będziesz musiał dostarczyć wszystkie dowody i dokumentację, którą posiadasz, jak zdjęcia i filmy, aby udowodnić, że nastolatek dopuścił się zaniedbania.

2. Ubezpieczyciel nie wierzy, że to Ty jesteś ofiarą wypadku

Możliwe, że firma ubezpieczeniowa nie wierzy, że to Ty jesteś ofiarą wypadku.

Mogą uważać, że to Ty prowadziłeś samochód i to druga strona jest odpowiedzialna za wypadek. Jeśli więc nie dostarczysz wszystkich dowodów, które potwierdzą, że to Ty jesteś ofiarą, to ubezpieczyciel nie będzie mógł wypłacić Ci odszkodowania.

3. Nie kwalifikujesz się do ubezpieczenia

Twoja polisa ubezpieczeniowa na samochód obejmuje tylko niektóre rodzaje samochodów. Jeśli nie masz określonego typu samochodu, to nie będziesz mógł zgłosić roszczenia.

Na przykład, jeśli masz samochód kompaktowy i brałeś udział w poważnym wypadku, wtedy ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania.

4. Samochód, którego dotyczy roszczenie, nie jest objęty polisą

Jeśli masz samochód, który nie jest objęty polisą, to znaczy, że nie będziesz mógł zgłosić roszczenia.

Ubezpieczyciel nie pokryje Twojego samochodu, ponieważ samochód nie jest objęty polisą.

Wnioski:

W przypadku, gdy byłeś już wcześniej w takiej sytuacji i nie otrzymałeś odszkodowania, na które zasłużyłeś, powinieneś wiedzieć, że ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania zgodnie z oczekiwaniami.

W takich przypadkach najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnika zajmującego się wypadkami samochodowymi.