4 najciekawsze samochody z najlepszych serii wyścigowych

Samochody to najpotężniejsze maszyny, a kiedy prowadzisz swój samochód, stajesz się szefem świata. Prędkość samochodu może sprawić, że poczujesz się żywy, a dźwięk silnika sprawi, że poczujesz się jak za kierownicą rakiety. Istnieje wiele serii wyścigowych dostępnych na rynku, ale najpopularniejszą z nich jest Formuła 1.

Jest to najbardziej prestiżowa i popularna seria wyścigowa na świecie i ma ogromną rzeszę fanów. Ale, zobaczmy jakie są najciekawsze samochody z Formuły 1.

Mercedes AMG Petronas F1 W09

Jest to niemiecki producent samochodów, który wielokrotnie wygrywał w tej serii wyścigowej. Jest to jeden z najmocniejszych i najszybszych samochodów, który napędzany jest silnikiem V8. Jego prędkość maksymalna wynosi 288 km/h, a waga to zaledwie 1,34 tony.

McLaren MP4-30

Jest to brytyjski producent samochodów i został wprowadzony na rynek w roku 2011. Ma maksymalną prędkość 250 kmph i waży tylko 1,3 tony.

Renault RS01

Jest to jeden z najstarszych samochodów od Renault i nadal jest jednym z najlepszych. Jest również znany jako najszybszy samochód w Formule 1. Ma maksymalną prędkość 250 kmph i waży tylko 1,29 tony.

Audi R18

Jest to jeden z najbardziej popularnych samochodów od Audi. Jest to samochód hybrydowy, a jego prędkość maksymalna wynosi 268 kmph.

Ferrari 458

Jest to jeden z najpopularniejszych i najmocniejszych samochodów od Ferrari. Jest to również jeden z najdroższych samochodów na świecie. Jego prędkość maksymalna wynosi 261 kmph i waży tylko 1,32 tony.

Lotus E20

Jest to również jeden z najlepszych samochodów od Lotusa. Jego prędkość maksymalna wynosi 260 kmph, a waży tylko 1,35 tony.

Sauber C33

Jest to również jeden z najciekawszych samochodów od Saubera. Jest również znany jako najlepszy samochód do kupienia w 2017 roku. Ma maksymalną prędkość 257 kmph i waży tylko 1,31 tony.

Brawn GP BGP 001

Jest to jedyny jednorazowy samochód od Brawn GP i jest to najszybszy i najmocniejszy samochód w Formule 1. Jego prędkość maksymalna wynosi 300 km/h, a waży tylko 1,37 tony.

Honda RA106

Jest to jedyny samochód od Hondy, który jest używany w tej serii wyścigowej. Jest to również jeden z najszybszych i najmocniejszych samochodów w Formule 1. Ma maksymalną prędkość 277 km/h i waży tylko 1,28 tony.

Ferrari 458 Speciale

Jest to jeden z najmocniejszych i najszybszych samochodów w Formule 1. Jest to również jeden z najdroższych samochodów na świecie. Jego prędkość maksymalna wynosi 270 km/h, a waży zaledwie 1,38 tony.

Aston Martin Vulcan

Jest to również jeden z najmocniejszych i najszybszych samochodów w Formule 1. Jest to również jeden z najdroższych samochodów na świecie. Jego top